Taťána Malá neodstoupí. V diplomové práci nejsou žádné shodné stránky, prohlásila

Na mimořádné tiskové konferenci ministryně spravedlnosti Taťána Malá hovořila o svých diplomových pracích. Považuje je za dobré a odmítá, že by opisovala, prý pouze „občas zapomněla na nějakou citaci“.

„Já jsem obě dvě práce obhájila a obě dvě jsem obhájila za A. To myslím, že je poměrně zásadní věc,“ sdělila Malá. „Ano, máte pravdu, asi jsem se v některých místech dopustila nějaké chyby,“ dodala s tím, že spolupracovala s vedoucím své práce.

Malá prý nenašla ve své diplomové práci žádnou stranu, která by byla shodná. „Ano, některé odstavce jsou velmi podobné,“ prohlásila Malá s tím, že se jednalo o teoretickou část práce. Podle ministryně je ale zásadní výzkum, který dělala. „Ten výzkum je naprosto originální,“ myslí si.

Malá řekla, že o plagiát by se jednalo, jen pokud by opsala čtyřicet až padesát procent své diplomové práce. „Nevidím důvod špinit moji práci,“ řekla.

Nervózní Malá na dotaz novinářů odmítla, že by existovalo šestnáct stran, které opsala. V konfrontaci s tímto faktem sdělila, že žádné takové stránky neexistují.

Svoji rezignaci Taťána Malá Andreji Babišovi nenabídla.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?