Trump na summitu NATO: „Imigrace přebírá Evropu“

Americký prezident Donald Trump řekl ve čtvrtek na summitu NATO, že varoval obrannou unii, že „imigrace přebírá Evropu.“      

„Dnes jsem jim řekl, že EU by měla být opatrnější, protože imigrace přebírá Evropu a já jsme to řekl hlasitě a jasně,“ uvedl prezident Trump na tiskové konferenci v belgickém Bruselu.

„Vidíte, co se děje po celém světě s imigrací. Pravděpodobně – ne-li částečně – jsem vyhrál volby kvůli imigraci,“ uvedl prezident Trump a poznamenal, že otázka hromadné, nekontrolované migrace inspiruje v Evropě a v USA voliče, kteří volí vůdce, kteří jsou tvrdí při hraničních kontrolách.

Trump se odkázal na formaci proti-imigrační koalice v Itálii mezi Hnutím pěti hvězd a Ligy a uvedl: „Pokud se podíváte na Itálii, (premiér) Giuseppe (Conte) zvítězil volby díky jeho silné imigrační politice.“

Prezident také poznamenal, že Británie hlasovala pro opuštění Evropské unie kvůli nekontrolovanému přistěhovalectví.

Během migrační krize v roce 2015 EU absorbovala více než milión migrantů ze Středního východu a Afriky a do Itálie, Španělska a Řecka nadále proudí tisíce dalších po moři, kteří obvykle směřují do velkorysých sociálních států v severozápadní Evropě.

V důsledku toho, země jako Polsko, Rakousko, Česká republika, Maďarsko a Itálie si zvolili vůdce, kteří se zavázali zastavit nelegální imigraci.

Prezident Trump hovořil na tiskové konferenci ve čtvrtek ráno po mimořádném zasedání vůdců NATO, kde oznámil, že spojenci by měli „podstatně“ zvýšit své závazky, mnohem rychleji, než bylo dříve plánováno.

Není zde článek celý?