Trump řekl Putinovi, aby ignoroval „stupidní“ úředníky z Bílého domu

Prezident Donald Trump řekl ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi, aby ignoroval úředníky z Bílého domu, kteří se snažili zabránit oběma vůdcům v telefonickém rozhovoru.              

Během březnového telefonického rozhovoru, Trump řekl Putinovi, že příslušní úředníci Bílého domu jsou „stupidní lidé“, informoval v pondělí deník New York Times jenž citoval osobu, která přímo rozhovor slyšela.

Pobočníci Bílého domu chtěli překazit, aby Trump poblahopřál Putinovi k jeho volebnímu vítězství, stojí dále ve zprávě. Trump ve stejném telefonním rozhovoru také řekl Putinovi, že Rusko a Spojené státy by měly zlepšit své vztahy.

Očekává se, že Putin a Trump se setkají ve Finsku 16. července, aby projednali bilaterální vztahy a různé otázky na mezinárodním programu, což bude jejich první plnohodnotná schůzka od doby, kdy Trump nastoupil do úřadu v lednu 2017.

Plánované setkání je doprovázeno mnoha zprávami z médií odkazujícími se na zdroje USA a EU, které vyjadřují obavy, že by Trump mohl údajně učinit nepřiměřené ústupky vůči Rusku v zahraničních záležitostech.

(Ilustrační obrázek Foto: AP Photo / Alex Brandon)

Není zde článek celý?