Udatný ukrajinský voják vstupuje do Moskvy: V Kyjevě o plánu pro Donbas

Poradce ukrajinského ministra vnitra Ivan Varčenko promluvil o jednom z „ideálních scénářů“ návratu Donbasu pod kontrolu Kyjevu, vypadá následovně: „udatný ukrajinský voják vstupuje do Moskvy“ – hned přitom přiznal jeho nereálnost.

„Pro Ukrajince existují jen dva ideální scénáře rozvoje událostí v Donbasu. První — Rusko vrátí dobrovolně Krym, Donbas a kompenzuje všechny materiální škody. Druhý — udatný ukrajinský voják vstupuje do Moskvy. Je jasné, že tyto scénáře si přejeme. Jasně ale chápeme, že je potřeba na věci hledět reálně a takové výborné scénáře nemají s realitou nic společného. Všechny ostatní scénáře jsou strategie kompromisu,“ cituje ukrajinské ministerstvo vnitra slova Varčenka.

Podle informací ministerstva jezdí Varčenko po regionech a představuje plán navržený ministrem vnitra Arsenem Avakovem na návrat Donbasu pod kontrolu Kyjeva. Podle tohoto plánu vezmou území u linie dotyku hned pod svoji kontrolu mírotvorci OSN a ukrajinští pohraničníci, Kyjev má následně vstupovat do Donbasu po etapách.


Není zde článek celý?