Ukrajina vymyslela jak oslabit Rusko

Ukrajina musí vytvářet aliance s jinými státy, aby tak oslabila Rusko. Sdělila to pro noviny Segodnya zástupkyně prezidenta Ukrajiny v radě Irina Lucenková.

„Potřebujeme budovat aliance s jinými státy, i když budou situační a časově omezené, ale i tak oslabí agresora. Například USA jsou připraveny uložit sankce Severnímu proudu-2. To je pro nás prospěšné, a už tu vidíme alianci Ukrajiny a USA. Turecko nechce, aby se na Krymu ukládaly jaderné zbraně, a ještě jedna aliance může být vytvořena, “ řekla Lucenková.

Lucenková si je také jistá, že Ukrajina už není objektem geopolitiky, ale jejím subjektem. „Jako rovnoprávní partneři my [Ukrajina] vystupujeme na mezinárodní scéně. A nejsou to nějaké zákulisní hry,“ zdůraznila politička.

21. července ministr infrastruktury Ukrajiny Volodymyr Omeljan sdělil, že Kyjev pracuje na vytvoření sankcí vůči ruským přístavům v Černém moři.

„Projednáváme s našimi evropskými a americkými partnery možnost uložit sankce ruským přístavům v Černém moři z důvodu blokády Azovského moře a ukrajinských přístavů v Azovském moři, “ řekl. Omeljan zdůraznil, že tyto sankce budou reakcí na stavbu Krymského mostu.


Není zde článek celý?