Ukrajinský voják se v centru Kyjeva upálil

Bývalý příslušník ukrajinské armády se zapálil před budovou Ministerstva obrany Ukrajiny v centru Kyjeva na znamení protestu proti propuštění z armády. Podrobnosti incidentu přináší agentura UNIAN, video zveřejnila televize ZIK.

Sergej Uljanov řekl novinářům, že byl propuštěn z armády a bezúspěšně usiloval o návrat. Svým činem chtěl upoutat pozornost na tuto situaci.

Tisková služba Sil speciálních operací ukrajinské armády sdělila, že Uljanov sloužil do září 2017 ve velitelské četě jednoho vojenského útvaru, po propuštění žaloval ukrajinské ministerstvo obrany u soudu. „Dva soudy prohrál. Dnes probíhá třetí, u kterého se systematicky neobjevuje,“ sdělili v tiskové službě a učinili předpoklad, že tato akce je ještě jedním pokusem o ovlivnění soudu.

Uljanov také dříve říkal, že je připraven na upálení. „V červnu volal na ministerstvo obrany a varoval, že to udělá před jeho budovou. Později hlásil na Kyjevské městské státní správě, že se upálí před budovou americké ambasády,“ praví se ve zprávě.


Není zde článek celý?