Uralvagonzavod pro Ministerstvo obrany Ruska navrhl novou verzi tanku T-72

Specialisté z Uralvagonzavodu vyvinuli a předali Ministerstvu obrany RF návrh další etapy modernizace hlavního bojového tanku T-72, sdělil Vjačeslav Chalitov, zástupce generálního ředitele společnosti.

„Jedná se o legendární tank s dlouhou životností, který existuje od sedmdesátých let a nemá v plánu odchod do důchodu,“ řekl Chalitov na tiskovém briefingu před zahájením závodů v tankovém biatlonu.

Nová modifikace modelu T-72 bude vyvinuta s ohledem na zkušenosti získané během závodů v tankovém biatlonu, na kterých jsou bojové stroje vystavovány maximální zátěži.

„Na těchto závodech tanky čelí drsným podmínkám,  hustému prachu, vysokým rychlostem dosahujícím až 75 km/h a vysokým teplotám. Tanky překonávají řadu překážek: hřebeny, stěny, příkopy, vodní překážky. To vše nám povoluje zjišťovat slabší místa stroje a provádět vhodnou modernizaci,“ řekl zástupce ředitele společnosti Uralvagonzavod.

T-72 Ural je hlavním bojovým tankem druhé generace. Byl přijat do služby armády SSSR v roce 1973. T-72 byl navržen a vyroben společností Uralvagonzavod v Nižním Tagilu. Tank je v arzenálu zemí SNS, vyvážel se do zemí Varšavské smlouvy, Finska, Indie, Íránu, Iráku a Sýrie. Modifikace modelu T-72 byly produkovány na základě licence v Jugoslávii (model M84), v Polsku (model PT-91), v Československu a Indii.


Není zde článek celý?