USA pomohou Ukrajině v boji proti pašeráctví

Spojené státy obnoví financování Ukrajiny, aby získaly technické prostředky pro celní kontrolu, které se používají na státních hranicích. V rozhovoru pro rádio Hlas Ameriky to uvedl Miroslav Prodan, zástupce hlavy Státní fiskální služby Ukrajiny. Informovala o tom agentura UNN.

„S americkým ministerstvem zahraničí jsme vedli poměrně upřímný rozhovor. Prodiskutovali jsme možnosti obnovení programu financování, který byl z různých důvodů pozastaven. Především to souvisí se zajištěním technických prostředků pro celní kontrolu na hraničním přechodu,“ uvedl Prodan.

Podle Prodana budou technické prostředky dostatečně závažným argumentem a pomohou celníkům zlepšit jejich práci. Mimo to zdůraznil, že boj proti pašeráctví je prioritní otázkou nejen na pozemních, ale také na mořských a vzdušných hranicích.

V červenci se Spojené státy staly zemí, která na Ukrajině nakoupila nejvíce zbraní. Celkově bylo v roce 2017 zakoupeno více než 15 000 samopalů a kulometů, ale také 790 přenosných protitankových pušek a granátometů ukrajinské výroby.


Není zde článek celý?