USA se opět pokouší zničit Írán zevnitř

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo vyzval íránský národ k povstání a svržení zkorumpovaného režimu. Toto ministrovo prohlášení, který ještě před 3 měsíci řídil CIA, dokazuje, že se americké tajné služby tímto úkolem zabývají.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo vyzval íránský národ k povstání a svržení zkorumpovaného režimu. Toto ministrovo prohlášení, který ještě před 3 měsíci řídil CIA, dokazuje, že se americké tajné služby tímto úkolem zabývají.

S dokumentem „Podpořme hlas Íránu“ vystoupil Mike Pompeo na akci Prezidentské nadace Ronalda Reagana v Kalifornii. Hlavní americký diplomat nešetřil slovy a popisoval nestoudnou zkorumpovanost všech íránských vládních struktur — vojenských, občanských, a dokonce i duchovních.

Řeč ministra zahraničí připomínala proslov levicového komunistického vůdce o buržoazii, která žije na úkor obyčejných lidí, s výzvou k revoluci.

„Hořká ironie ekonomické situace v Íránu spočívá v tom, že dokud lidé volají po pracovních místech a nutnosti reforem, vláda si nacpává kapsy. Úspěchy íránské ekonomiky „přináší ovoce“, ale pouze těm, kteří patří do politické elity. Víme o několika případech korupce na vyšších místech íránských úřadů,“ pronesl Pompeo.


Není zde článek celý?