V LLR pohrozili odvetným opatřením na možné provokace ze strany ozbrojených sil

Lidová milice jednostranně vyhlášené Luhanské lidové republiky přísně dodržuje dohody o dalším příměří v Donbasu, ale v případě provokací ze strany OS Ukrajiny je připravena k adekvátní odpovědi, řekl novinářům oficiální zástupce MO LLR Andrej Maročko.

Ve středu kontaktní skupina pro Ukrajinu na setkání v Minsku odsouhlasila úplné zastavení střelby v Donbasu od 1. července. Domobrana jednostranně vyhlášených lidových republik prohlásila, že dodržují povinný režim klidu, který je rovněž dodržován ze strany ozbrojené síly Ukrajiny. Později v DLR informovali o porušení příměří ze strany ukrajinských ozbrojených sil.

Připraveni na provokace

Zástupce MO LLR uvedl, že útvary Lidové milice pečlivě sledují chování ukrajinských ozbrojených sil.

„Známe bojová centra, opěrné body a také trasy přemísťování ukrajinských ozbrojenců. V případě nebezpečí nebo provokace ze strany ukrajinských vojáků jsme připraveni zahájit odvetnou střelbu ze zbraní, povolených Minskými dohodami, a potlačit bojová centra protivníka,“ upozornil Maročko.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal 30. dubna rozhodnutí o ukončení antiteroristické operace v Donbasu, která trvala více než čtyři roky. Místo toho byla v oblasti zahájena operace Sjednocených sil. Podle názoru Kyjeva se předešlá forma operace už vyčerpala. Teď vedení vojenské operace přešlo ze Služby bezpečnosti Ukrajiny bezprostředně k vojákům.


Není zde článek celý?