V Rusku vyvinou brýle pro dálkové řízení robotů

V Rusku se vyvíjí brýle, které operátorovi umožní vidět okolí očima robota a řídit ho na dálku. Sputnik o této skutečnosti informoval v rozhovoru Sergej Popov, zástupce generálního ředitele společnosti Shvabe, který tento projekt vyvíjí.

„Nemohu se nezmínit o projektu našeho novosibirského podniku — o 3D brýlích, které umožňují operátorovi lepší řízení robotizovaného zařízení. Tyto brýle mu totiž poskytují možnost vidět okolí očima robota. Připravujeme celý systém, který umožní identifikovat cíle, orientovat se v terénu a řídit robota,“ oznámil Popov.

Když Popov hovořil o dalších perspektivních projektech společnosti pro robotickou techniku, zmínil se také o optických skenerech LIDAR (Light Identification Detection and Ranging), které robotům umožňují nejen formovat zobrazení toho či onoho objektu, ale také určit jeho vzdálenost.

„To je obzvláště důležité při odminování, kdy nynější určování vzdálenosti s přesností na tři centimetry může zavinit situaci, kdy robotický komplex zkrátka šlápne vedle a vyletí do povětří,“ vysvětlil partner agentury.


Není zde článek celý?