V Srbsku zavraždili právníka bývalého jugoslávského prezidenta Miloševiče

Bělohradský právník Dragoslav Miša Ognjanović, který se zabýval řadou velkých případů, byl v sobotu večer zastřelen v hlavním městě Srbska. Jeho syn byl zraněn. O události informovala národní televizní stanice RTS.

Podle policie neznámý pachatel střílel na 56letého Ognjanoviće kolem 19.30h na ulici Antifašistskoj Borby v městské části Nový Bělehrad. Právník podlehl zraněním a jeho 26letý syn byl s poraněním ruky převezen do městské nemocnice. Místo nehody prošetřují policejní inspektoři a kriminalisté.

„Pracovníci ministerstva vnitra spolu s prokuraturou přijmou veškerá nezbytná opatření k tomu, aby byl případ co nejdříve vyřešen a pachatel nalezen,“ cituje televizní stanice slova Dejana Kovačevića, vedoucí oddělení kriminální policie.

V posledních letech se zavražděný podílel na řadě důležitých případů. Mezi ně patří i proces proti členům černohorské mafie, v němž Ognjanović zastupoval vůdce organizované zločinecké skupiny Luka Bojovićе. Ten si odpykává ve Španělsku 18letý trest za nelegální držení zbraní.

Největší slávy se však v médiích právníkovi dostalo během procesu s bývalým jugoslávským prezidentem Slobodanem Miloševičem. Ognjanović byl jeho právním poradcem během procesu na Mezinárodním trestním tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu.


Není zde článek celý?