V USA prohlásili, že Rusko je na východ od Uralu bezbranné

Ruské území je na východ od Uralu bezbranné před americkým, japonským a čínským nebezpečím, píše War Is Boring.

Podle názoru těchto amerických novin byla v Rusku během posledních let provedena značná modernizace ozbrojených sil, která však ještě nezaplnila všechny „mezery“. „Vojenské reformy v Rusku byly nerovnoměrné a v obraně země jsou stále značné problémy, kvůli nimž je stále ještě špatně připravené k velké válce,“ píše War Is Boring.

Noviny se odvolávají na publikaci ruských novin Vojensko-průmyslový kurýr, v níž se hovoří o nutnosti značného posílení a téměř úplného přezbrojení vojsk Centrálního a Východního vojenského okruhu. „Zatímco na západ od Uralu je obrana země zajištěna velice dobře, na východ od něho je to se značkou minus,“ uvádí se v publikaci VPK.

Technika Východního vojenského okruhu je v tomto materiálu přirovnávána k „muzeu starožitostí“. Noviny uvádějí, že největší nebezpečí pro Rusko představuje Čína, jejíž vojenská síla se během posledních desetiletí značně zvýšila.

Ochránit ruské území na východ od Uralu je možné prudkým zvýšením počtu nejnovější vojenské techniky, včetně tanků, vojenských dopravních a tankovacích letadel a také letadel radioelektronického boje.


Není zde článek celý?