Vyjádření ženy, která podle Babišova hnutí platila demonstranty: Na lži si nezvyknu, říká

Veronika Vendlová, která byla poslancem hnutí ANO Pavlem Růžičkou nařčena z toho, že platila lidem na demonstraci proti vládě Andreje Babiše s podporou komunistické strany, zveřejnila k šířeným dezinformacím prohlášení. Deník FORUM 24 jej přináší v plném znění.

Lež má krátké nohy, ale nesmí dostat velký mediální prostor, protože pak se snižuje možnost pustit do stejně velkého mediálního prostotu pravdu. Na podobné věci si nebudu zvykat, takže pro pořádek informuji:

Status pana poslance Růžičky z ANO, který rozproudil dnešní reportáže: „Po včerejším jednání Sněmovny stojím v 01:30h na rohu Sněmovní a Malostranského náměstí a čekám na taxi. Demonstranti se rozchází, skupinka cca 6 osob nesoucí portrét Milady Horákové a dalších. Najednou ta nejstarší žena cca 30 let sdělí ostatním „Transparenty dejte do auta a do druhého si běžte k Hance pro peníze.“ Takže, Demokratická žumpo, dobře placený komparz. Největší zlo je Kalousek a ubrečení lidovci. Hodně štěstí v opozici.“

A jak to bylo doopravdy: Opouštěli jsme Sněmovní a studenta s tlampačem legitimovala policie a bylo mu sděleno, že se má dostavit na policii – detaily nevím, ale zřejmě rušení nočního klidu a pořadatelství akce. Byl z toho samozřejmě špatný. Ptali jsme se ho, co se děje a pokračoval s námi ve směrem k Malostranskému náměstí, kde na nás na rohu čekali přátelé, kteří nesli transparenty s portréty obětí komunismu. Říkali jsme mu, ať se na policii dostaví, nebojí se, nic neprovedl a že kdyby z toho byla pokuta, tak se na ni určitě složíme, že ho v tom nenecháme a peníze seženeme. Bylo to přesně v místě, kde jsme zřejmě pana poslance míjeli. Tolik realita. Poté jsme došli k autu, naložili transparenty, rozloučili se a odjeli.

Snaha jakkoliv zdiskreditovat naše snažení bude zřejmě sílit. Status pana poslance je lživý a opírá se o jeho vidění nás, aktivních lidí z ulice. Vypovídá tak především mnoho o něm samém. Rozumím tomu, že je pro mnohé lidi naše výdrž a snažení nepochopitelné. Vypadá to, že se marně snažíme přeprat velikou přesilu v podobně apatie, nezájmu a naivně si myslíme, že můžeme něco změnit. A že je podezřelé, když to děláme ve svém volném čase a zdarma.

Nevím, co k tomu ještě dodat. Každý je jiný a dělá to, co mu dává smysl. Někdo je poslancem ANO a bezostyšně veřejně lže, protože ví, že pro nás bude těžké se bránit. Jiný je občan, který sice respektuje výsledky voleb, ale nesouhlasí s vládou opřenou o komunisty a tak se tomu snaží na poslední chvíli zabránit.

Připomínám jeden součet Jindřicha Šídla z Twitteru (díky): „Kouzla volebního systému: Většinová vláda ANO+ČSSD+KSČM reprezentuje 2 261 560 voličů, opozici (ODS+KDU+STAN+TOP09+Piráty a Okamuru) volilo 2 482 526 lidí.“

„Na všem hledej něco pozitivního,“ říká moje babička. Tak nejvíc nejlepší a pozitivní zpráva na tom všem je, že vypadám na třicet! A to mne potěšilo a za to panu poslanci upřímně děkuju. Fakt.

Veronika Vendlová

Není zde článek celý?