Výuka jak rozeznat fake news? Podle Klause ml. vymývání mozků

Jak nám sdělil V. Klaus junior, pochod neomarxistů institucemi pokračuje. Nyní se neomarxisté rozhodli indoktrinovat naše děti přímo ve školách. V čem spočívá ten rozvratný plán? V Koncepci občanského vzdělávání v České republice, který má projednávat vláda.

Všechny podobné koncepce jsou většinou velká nuda a můžeme mít pochybnosti, jak všechno nakonec dopadne. Teď jde ale hlavně o to, co se VKML nelíbí. Objasnil nám to na Novinkách.cz. Jde třeba o věty: „Snaha vnímat život očima většiny bude v důležitých otázkách v budoucnu v České republice čím dál méně únosná.“ Nebo: „Evropská integrace je vzorem pro národní a nadnárodní integraci.“ Dále píše: „Bude tam snaha vymývat dětem ve školách mozky, což už beztoho mnozí dělají, ale ne všude stejně intenzivně. Budou učit děti rozeznat ‚Fake news‘, namísto toho, aby je učili o svobodě slova a toleranci jiných názorů.“

Podle VKML šíří fake news ve skutečnosti „brýlatý ‚soudruh‘ v tesilovém obleku“ (míněn prof. Lukeš).

VKML je fanatický a nenávistný odpůrce Evropské unie, který už hlásal, že bychom z ní měli co nejdřív vystoupit Jaké by to mělo ekonomické dopady, je mu jedno. Hlavně pryč.

Evropská unie je pořád ještě jedním z nejbohatších a nejsvobodnějších míst planety, kde nebyla přes sedmdesát let válka. Německo, kam přišel milion uprchlíků, ekonomicky prosperuje a poklesla tam kriminalita. Ve stejné době současný prezident papouškuje fake news ruské propagandy, třeba tu o nepřítomnosti ruských vojáků na východní Ukrajině. Tentýž prezident šíří mlhu kolem „výroby“ novičoku u nás.

Minulý prezident, shodou okolností otec pana VKML, dělá ozdobný fíkus na sedánkách agenta KGB Jakunina na ostrově Rhodos. Pomocí fake news se do sněmovny dostávají okamurovští šizuňkové. Na šíření hybridní propagandy má Rusko celou propagandistickou fabriku.

Ale ne, to je všechno v pohodě. Bojuje se proti údajným neomarxistům pochodujícím institucemi, zatímco nejdál v nich zatím dopochodovali současní i bývalí komunisté, ale to nestojí za řeč. Tak hlavně aby si děti udělaly vlastní názor a rozeznáním fake news se nezabývaly.

Vždyť je nepoznají ani politici, tak co.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?