Zaměstnancům Bajkonuru bylo zakázáno používání sociálních sítí

Zaměstnancům kosmodromu Bajkonur bylo za účelem zabránění úniku informací zakázáno používání sociálních sítí v pracovní době. Zákaz se týká nejen pracovních počítačů, ale i osobních zařízení, uvádí se v nařízení ředitele kosmodromu Jevgenije Rakovského.

Dříve byla zveřejněna zpráva, že na kosmodromu Bajkonur má být zaveden digitální oběh dokumentů a že plány předstartových prací budou posílány vedoucím jednotek na speciálně vydané tablety.

„Za účelem zajištění opatření na zabránění úniku služebních informací a posílení pracovní kázně… zakázat zaměstnancům pobočky použití v pracovní době osobních mobilních telefonů a tabletů na návštěvu portálů sociálních sítí a systémů komunikace (SMS, messengery),“ praví se v nařízení.

Dále je uveden seznam portálů sociálních sítí a také názvy mesengerů, včetně Telegramu.

Státní výbor Roskomnadzor od poloviny dubna v Rusku zablokoval messenger Telegram v souladu s usnesením Taganského soudu Moskvy kvůli odmítnutí poskytnutí šifrovacích kódů.

Ředitel kosmodromu zaměstnance požádal, aby pro služební korespondenci používali elektronickou poštu korporace.

Zdroj z kosmodromu Bajkonur Sputniku potvrdil pravost tohoto dokumentu. Podle něj jsou všichni zaměstnanci kosmodromu povinni podepsat potvrzení, které se týká toho, že s nařízením byli seznámeni.

V provozním středisku objektů pozemní kosmické infrastruktury jednotky Roskosmosu, která se věnuje provozu ruských kosmodromů, tuto zprávu nekomentovali.


Není zde článek celý?