Země jihovýchodní Asie s největším rozpočtem obrany v regionu hledá náhradu za staré F-16

Singapur v příštích několika měsících nakoupí stíhací letouny nové generace, které nahradí jejich stárnoucí letouny F-16, uvedl singapurský ministr obrany Ng Eng Hen a prozradil několik výrobců, kteří by se mohli účastnit soutěže o zakázku v hodnotě miliard dolarů. Ministr rozebírá variantu nákupu ruských letounů Suchoj.

Singapurská letka je složena ze šedesáti stíhacích letounů F-16 a jejich služba bude brzy ukončena. Ministr řekl, že je na čase, aby byla brzy nahrazena, protože školení pilotů a výstavba budov pro nové letouny může trvat až 10 let. Zprávu zveřejnil Reuters.

Malý Singapur má největší vojenský rozpočet ze všech zemí jihovýchodní Asie a je klíčovým klientem pro globální zbrojní společnosti, protože v budoucích deseti letech plánuje modernizaci svého vojenského vybavení a také investici do nových technologií.

S největším rozpočtem obrany v jihovýchodní Asii je bohatý městský stát klíčovým pro globální zbrojní společnosti, protože chce investovat do nových technologií a modernizovat své vybavení.

„Ať už se jedná o Typhoony, ať už jde o F-35 nebo ruské SU, dokonce teď přemýšlíme i o čínských „temných mečích„,“ řekl Ng.

Prvotně byl Singapur zaměřen na nákup F-35B, ale teď, když administrativa Trumpa zahájila obchodní válku, se situace očividně změnila.


Není zde článek celý?