Ženy mají rády sexisty. Nový výzkum odhalil tajemné ženské touhy

Ženy více přitahují muži, kteří jsou sexisté, protože si myslí, že jsou ochotni je ochránit, zajistit je a zavázat se k vztahu, říkají vědci. Informuje o tom list DailyMail.

Muži, kteří jsou považováni za sexisty, mohou být atraktivnější. Přestože si ženy uvědomují, že tito muži je budou hlídat na každém kroku a mohou se s nimi cítit slabě, je pravděpodobné, že se budou chtít sejit s nimi než s muži, kteří si jich tolik nevšímají. A dokonce i ženy, které se považují za feministky, se chovají stejně, ukázaly studie britských a amerických vědců.

Vědci z univerzity v Kentu a státní univerzity v Iowě provedli pět testů, aby prozkoumali teorii, že ženy lákají muži, kteří mají sexistické postoje a považují je za rovnocenné, nebo jim nedávají zvláštní zacházení.

Výzkumníci Pelin Gul a Tom Kupfer říkají: „Ženy považují sexistické muže za atraktivní ne kvůli tomu, že si neuvědomují škodlivé účinky, ale právě proto.“
To naznačuje, že žádoucí aspekty sexistického chování jsou dostačující k překonání vnímaných negativních účinků.

„Ženy schvalují sexistické postoje a chování, protože je považují za znamení toho, že muž je ochoten je chránit, zajistit a zavázat se k vztahu,“ říkají vědci.


Není zde článek celý?