Ženy nutí nepěkné muže utrácet více peněz, říkají vědci

Vědci z univerzity v západním Oregonu provedli studii a zjistili, že muži, jejichž zevnějšek ženy nepovažují za příliš atraktivní, by museli nabídnout větší prsten jako druh „kompenzace“ za vzhled, píše Daily Mail.

Průzkumu se zúčastnilo 590 lidí. Podle vědců ženy, které se považují za atraktivnější, očekávají od mužů dražší dárky a živější projevy určitých činů. Přitom zevnějšek partnera na tom nezáleží, drahý prsten s velkým kamenem, který by stál pár ročních platů, by umožnil něžnému pohlaví zavřít oči před vzhledem vyvoleného.

Nicméně „nákup“ milenky drahým prstenem nezaručuje šťastný manželský život. V roce 2014 vědci z university Emory zjistili, že čím je dražší prsten, který muž dává ženě v moment žádosti o ruku, tím vyšší je pravděpodobnost, že se pár velmi rychle rozvede.

Dříve manželé a vědci Jessica (Univerzita v Buffalu) a Daniel Krugerovi (Univerzita v Michiganu) došli k závěru, že muži, kteří se snaží demonstrovat svůj status pomocí luxusního automobilu, nejsou vnímáni jako lidé, kteří jsou připraveni na vážné vztahy.


Není zde článek celý?