Agentura Fitch ponechala ratingové hodnocení Ruska

Mezinárodní ratingová agentura Fitch ponechala hodnocení Ruska na úrovni BBB- s pozitivní předpovědí, podle výsledků kontroly, uvádí tisková zpráva agentury.

Agentura poukázala na silnou rovnováhu, spolehlivé zahraniční finance a makroekonomickou politiku Ruské federace, která si zaslouží důvěru.

Ruské ministerstvo financí vítá rozhodnutí Fitch o předpovědi nezávislého hodnocení země a bere to jako uznání stability ruské ekonomiky, řekl novinářům první místopředseda vlády, ministr financí Anton Siluanov.

„Vítáme rozhodnutí ratingové agentury Fitch ponechat pozitivní výhled na nezávislé hodnocení Ruska. V souvislosti s volatilitou na rozvíjejících se trzích, které doprovází neustálé hrozby zesílení sankčního tlaku vůči Rusku, je takové rozhodnutí agentury uznáním stability naší ekonomiky vůči vnějším šokům a oceněním kvality makroekonomické regulace v Ruské federaci,“ dodal.

Podle toho jak se zvyšuje důvěra investorů ve stabilitu a odolnost ruské ekonomiky, se nezávislé hodnocení země zlepší, protože k tomu má všechny předpoklady, zdůraznil ministr.


Není zde článek celý?