Američtí informátoři v Kremlu utichli

Američtí informátoři v Kremlu přestali tajným službám předávat tajné informace o plánech ruské vlády. Informuje o tom The New York Times s odkazem na zdroje blízké americké rozvědce.

Podle informací Timesu může informátorům hrozit nebezpečí, přitom si zdroj nemyslí, že by mohli být zavražděni, nebo odhaleni. Důvodem jejich mlčení může být agresivní kontrarozvědka Moskvy a případ otravy bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala.

Uvádí se, že situaci mohlo ovlivnit i vyhoštění amerických diplomatů. Podle bývalého pracovníka GRU Jona Cyphera Rusko vyhostilo mnoho zástupců americké rozvědky. Jak uvádí list, USA získávají informace různými cestami, ale nevědí nic o plánech Moskvy ohledně blížících se voleb do Kongresu.

Americká strana opakovaně obviňovala Moskvu ze zasahování do amerických prezidentských voleb. Novináři a úředníci tvrdili, že ruští hackeři údajně zachytili korespondenci demokratů a zveřejnili ji na internetu, také se údajně snažili proniknout do sčítacího systému. Moskva obvinění odmítá.


Není zde článek celý?