Anonisté jsou nezábavnější sekta, kterou znám. Odmítají všechno, co dělá jejich šéf

Kandidátovi na senátora panu Chuchlíkovi vadí zemědělci, kterým jde o dotace. A proto se přidal k hnutí ANO Andreje Babiše, který je mezi zemědělci největším příjemcem veřejných dotací.

Ministr zdravotnictví a zpěvák Adam Vojtěch odvolal ředitele nemocnice Na Bulovce kvůli trestnímu stíhání za údajné manipulace s veřejnými zakázkami. Zatímco anonisté, jak se moc pěkně říká členům hnutí ANO (neplést s vyznavači starozákonního patriarchy Ónana), trvají u svého předsedy na principu presumpce neviny a dokonce i prezident Zeman jasně prohlásil, že je pro něj presumpce neviny v případě Babiše svatá, tak pro ředitele nemocnice Na Bulovce pana Nováka bohužel žádný princip presumpce neviny neplatí. Asi není anonista.

Podle etického kodexu ještě v minulém roce nebylo možné, aby člen hnutí ANO zastával veřejnou funkci, když je trestně stíhaný. Pak byl ale tento kodex tiše změněn. Nynější názor hnutí ANO je tedy zřejmě takový, že člen hnutí ANO smí být trestně stíhaný a zároveň vykonávat veřejnou funkci, zatímco nečlen hnutí ANO vykonávat funkci při trestním stíhání nesmí. Děkujeme, anonisti, už to chápeme!

Hnutí ANO také doslova nesnáší střet zájmů. Anonistům zejména takový nešvar vadí u politiků ostatních stran. A dokonce i pidikonflikt zájmů u exministryně spravedlnosti paní Malé nakonec uznali. Jediný, kdo smí mít konflitkt zájmů, a to takový, že už větší evropská moderní historie nepoznala, je samotný předseda hnutí. Již pět let směle rozhoduje o normách, zákonech, dotacích i zakázkách, jež se týkají jeho firem. Ale u něj to nevadí, protože, jak řekl, on ten konflikt zájmů nezneužívá. Je to stejné vysvětlení, jako že on nemůže být zkorumpovaný, protože bojuje proti korupci. A máte to.

Hnutí ANO je naprosto semknutá sekta hluboce věřících lidí. Jsou lepší než jehovisté. Oni totiž opravdu věří, že jejich šéf může být trestně stíhaným premiérem, protože je to jenom taková bublina. Věří, že jejich šéf může pobírat dotace, protože ty dotace jsou přeci jen ze zákona a on o ně vlastně vůbec neusiluje. A jeho konflikt zájmů je neškodný, protože ho nezneužívá a jeho korupční situace (obvykle je ovšem spíše v roli korumpujícího než korumpovaného) není nebezpečná, protože on přeci bojuje proti korupci. A ta Farma Čapí hnízdo nebyla jeho, když ji vymyslel a postavil za peníze EU. A na to je hrdý, protože se tam lidem líbí a proto je to v pořádku a ty peníze zůstaly ve farmě. Veškeré kritické hlasy jsou jenom účelovky, aby ho kmotři vyřadili z politiky, ale on se nedá, protože bojuje proti kmotrům. Žádného anonistu nenapadlo, že by právě on mohl být kmotrem všech kmotrů.

Víra je krásná věc. Známe slova evangelia: „Věř, víra Tvá Tě uzdraví“. Bohužel u velmi zaryté a fanatické sekty je smysl víry přesně opačný. Jsou stále více nemocní. Víra v tomto provedení, jež tak dokonale ignoruje zřejmou skutečnost a úporně se drží nadpřirozeného výkladu situace, jako je třeba posvátnost předsedy strany, je dokladem vážné psychické nemoci. Anonisté patří do blázince. Měli by se tam odebrat kolektivně v průvodu a za zpěvu nějaké nábožné písně o svém svatém předsedovi, který určitě nebyl agent Státní bezpečnosti, protože měl v rodině i jednu emigračku. A ve státním podniku Petrimex, jehož českou pobočku si převedl do svých soukromých rukou, za komunismu nesmírně trpěl a navíc tím převedením Agrofertu na sebe vypálil rybník mečiaristům, takže to bylo v pořádku.

Každopádně je s anonisty (neplést s onanisty), ohromná legrace. Je to nejzábavnější sekta, kterou znám.

Pavel Safr Twitter Banner

Není zde článek celý?