Asad: Bílé přilby jsou ve skutečnosti teroristická skupina a budou eliminovány

Prezidentovy poznámky přichází uprostřed pokračující evakuace stovek členů kontroverzní skupiny, kterou Damašek považuje za prodlouženou paži Al-Kájdy v Sýrii.

V rozhovoru pro ruská média, Bašár Asad zopakoval svou pozici, že Bílé přilby nejsou záchrannou skupinou, ale zástěrka pro spojence Al-Kájdy – militanty Fronty an-Nusrá.

Asad uvedl, že vůdcové skupiny uprchli ze Sýrie, ale zbytek zaostal za civilisty a schovává se v Idlibu, který ovládají terorističtí militanti.

„Oni uprchli ze Sýrie, ale ve skutečnosti neutekli – byli evakuováni Izraelem, Jordánem a západními mocnostmi,“ uvedl Asad.

Podle prezidenta budou všichni členové Bílých přileb, kteří odmítli amnestii, eliminováni. „Osud Bílých přileb bude stejný jako u všech teroristů. Mají dvě možnosti: Buď odevzdají zbraně a využijí amnestii, nebo budou eliminováni jako ostatní teroristé,“ uvedl.

Komentujíc priority syrské armády, Asad považuje osvobození provincie Idlib za jeden z hlavních cílů, ale také ne jako jediný. Dnes, samozřejmě, existují území ve východní části Sýrie, které jsou řízeny různými skupinami, z nichž některé jsou pod kontrolou ISIS, stejně jako Frontou an-Nusrá.

Asad přirovnal současnou situaci ve své zemi k situaci východní fronty druhé světové války. Obklopen příbuznými ruských vojáků, kteří zemřeli v boji proti džihádistům v Sýrii, syrský prezident řekl, že barbarské akce nacistů byly srovnatelné s barbarskými akcemi dnešních teroristů.

Nacisté byli zapojeni do imperialistické války, aby využívali zahraniční pracovní síly a zdroje, přesně stejným způsobem, jakým se Spojené státy pokoušejí udržet svou posedlost nad globální hegemonií, což se samozřejmě děje na úkor nezávislých států jako je Sýrie.

Není zde článek celý?