Babiš ani Hamáček se nedistancovali od Zemanových výroků o novinářích. Mám rád lemury, řekl premiér

Premiér Andrej Babiš a ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček dostali na tiskové konferenci dotaz od redaktorky DVTV, jak hodnotí výrok prezidenta Miloše Zemana o tom, že české novináře se bohužel zatím nepodařilo vyhubit. Ani jeden z nich se od skandálních slov nedistancoval.

“Za mě ten blboun nejapný bylo fakt sympatické zvíře, je mi líto, že ho vyhubili,” prohlásil Babiš, který se zjevně snažil vtipkovat, místo aby řekl jakýkoli negativní názor směrem k prezidentovi. “Já mám rád lemury,” dodal s tím, že dál už se k věci vyjadřovat nebude.

Hamáček ve chvíli, kdy Zemanův výrok zazněl, seděl přímo vedle prezidenta – a jeho projevu také zatleskal. “Nemám příliš co dodat. Zúčastnil jsem se diskuze velvyslanců s panem prezidentem, nemohu komentovat výroky pana prezidenta,” sdělil. “Vážím si českých novinářů, jejich role je nezastupitelná,” doplnil vicepremiér.

A co prezident Zeman přesně řekl? „Jsem přesvědčen, že inteligence českých novinářů je někdy na úrovni blbouna nejapného, což byl tvor žijící na Madagaskaru, ale byl právem vyhuben. České novináře se zatím vyhubit nepodařilo.“ Nebylo to poprvé, kdy se hlava státu takto ostře do novinářů opřela, k jejich likvidaci vyzýval například při setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Není zde článek celý?