Babiš tváří v tvář své ostudné minulosti. Na tento den jen tak nezapomene

chrome 21.08.2018 , 12:15:42 Chrome Legacy Window ÈT24 — Nejdùvìryhodnìjší zpravodajský web v ÈR — Èeská televize – Google Chrome |

Předseda vlády Andrej Babiš měl zase problém. Velký a trapný. Dav lidí ho totiž vypískal během pietního aktu před budovou Českého rozhlasu na Vinohradské třídě v Praze. Ačkoli mluvil o svobodě a demokracii, která prý podle něj vůbec není ohrožená, jeho slova zanikla v pískotu a volání Hanba! Protestující lidé mu dali najevo, že ohrožením těchto hodnot je on sám.

Pro Babiše je velmi zdravé, když je konfrontován se svoji vlastní minulostí normalizačního komunisty a agenta StB. Jeho kariéra má své kořeny právě v tom režimu, který zde sovětští komunisté zavedli prostřednictvím tanků.

Jakkoli se snažil situaci ustát, tak na konci svého projevu vztekle prohodil, že mu taková reakce demonstrantů stejně jenom zase zvedne preference. Tím celý pietní akt korunoval, protože názorně ukázal, o co mu ve skutečnosti jde. O ovládnutí státu.

Je to zcela absurdní drzost, když člověk s takovou minulostí, který navíc vládne s podporou proruské komunistické strany, vyrazí řečnit k výročí sovětské okupace. Babiš přitom dobře ví, že má spor s tou částí veřejnosti, která aktivně formuluje hledisko demokratické a prozápadní části národa. Jeho venkovské babičky, které mu posílají dopisy z vyznáním lásky, ho nepůjdou podpořit k Českému rozhlasu. Smůla.

Pavel Safr Twitter Banner

Není zde článek celý?