Bejrút projevil zájem o ruskou iniciativu návratu uprchlíků zpět do Sýrie

Minulý týden ruský prezident Vladimir Putin na jednáních s německou kancléřkou Angelou Merkelovou nabídl pomoc s řešením syrské uprchlické krize. Dále ruský lídr vyzval k jednání o humanitární pomoci pro pět milionů lidí, kteří uprchli před válkou v Sýrii do sousedních států.

Libanonský ministr zahraničí Džibrán Bassil na dnešní schůzce se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem uvedl, že Bejrút podporuje ruskou iniciativu v otázce syrských uprchlíků a doufá, že bude implementována.

Lavrov na schůzce zdůraznil, že Rusko chce pomoci syrským uprchlíkům vrátit se co nejdříve zpět do svých domovů. Rusko zachovává kontakt se syrskou vládou a vládami těch zemí, kde se nachází velký počet syrských uprchlíků.

Vladimir Putin na své schůzce s Angelou Merkelovou v sobotu vyzval k organizaci humanitární pomoci, která má pomoci syrskému lidu a zemím, kde dnes přebývají uprchlíci.

Několik hodin před schůzkou Putin vyzval evropské země, aby se zúčastnily obnovy Sýrie. Díky tomu se podle něj uprchlíci budou moci vrátit zpět do vlasti. V opačném případě nová migrační krize těžce dolehne na Evropu. Uvedl, že v zemích hraničících se Sýrii žije pět milionů uprchlíků, z toho milion v Libanonu.


Není zde článek celý?