Byl vysvětlen důvod přestupu Šipulinovy sestry do slovenské reprezentace

Daniel, manžel trojnásobné olympijské vítězky, slovenské biatlonistky Anastasie Kuzminové, vysvětlil, že ji vyhodili z ruské reprezentace, když informovala vedení o svém těhotenství. Jeho slova uvádí Sports.ru.

„Řekli jí: poroď děti a pokud budeš chtít, vrať se, promluvíme si. Sezóna skončila a koncem dubna Nastě zavolali z Moskvy: ‚Vezmi si svou pracovní knížku, už nejsi v reprezentaci, na shledanou,‘“ vyprávěl Kuzmin. Dodal, že dívce nikdo nepomohl s vyřízením mateřské dovolené, ačkoliv byla „registrována ve třech zaměstnáních“.

„Nasťu prostě vyhodili a bylo jasné, že nás v reprezentaci už nečekají. V létě se narodil Jelisej a nám dali na vědomí: pokud se vrátíš, musíš znovu absolvovat všechny vyřazovací soutěže, jezdit po celém Rusku. To znamená, že se bude znovu ucházet o místo ve svém týmu, z něhož ve skutečnosti nevyletěla,“ uzavřel manžel sportovkyně.

Kuzminová poprvé startovala pod vlajkou Slovenska v prosinci 2008. Během své kariéry získala tři zlaté a tři stříbrné olympijské medaile, dvakrát byla medailistkou mistrovství světa. Má také na kontě dvě zlaté medaile z mistrovství Evropy.
Sportovkyně je vlastní sestra ruského biatlonisty Antona Šipulina.


Není zde článek celý?