Byla uvedena cena svatebního dárku Putina

Turné umělců Kubáňského kozáckého sboru v Rakousku, kam 18. srpna přijede ruský prezident Vladimir Putin, který plánuje navštívit svatbu rakouské ministryně zahraničí, bude stát 1,8 milionů rublů (kolem 2,3 tisíc eur). Vyplývá to z dokladů na oficiální stránce státních nákupů.

Turné, které bude probíhat 17. — 19. srpna, se zúčastní 17 účastníků sboru. Tři z nich s sebou přivezou akordeony a jeden přiveze kontrabas. Hudebníci se zastavili v hotelu Loisium Wine & Spa Resort Südsteiermark, který se nachází nedaleko od restaurace, kde se bude konat svatba rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové.

Zdali budou vyplaceny artistům honoráře, není známo.

Podle jedné z verzí, kterou uvedla rakouská média, se vystoupení kozáků může stát dárkem ruského prezidenta novomanželům.

Dříve prezidentův tiskový mluvčí Dmitrij Peskov uvedl, že se Putin chystá v sobotu 18. srpna navštívit svatbu Karin Kneisslové a Wolfganga Meilingera, na niž ho rakouská ministryně zahraničních věcí pozvala během jeho návštěvy Vídně. Slavnost se bude konat v restauraci Gasthaus Tscheppe an der Weinstraße na jihu spolkové země Štýrsko.


Není zde článek celý?