Čína se připravila na „zdlouhavou válku“ s USA

Peking odpověděl plnou připraveností ke všem ekonomickým následkům po prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že vede v rozpoutané obchodní válce s Čínou. Jak informuje Bloomberg, Peking se nechystá stát americkým „ekonomickým vazalem“.

„Obchodní válka směřuje na zlikvidování ekonomické suverenity Číny, na to, aby přinutila Čínu stát se ekonomickým vazalem USA,“ prohlásili v Global Times. Zmiňuje se, že Peking je připraven ke „zdlouhavé válce“ a nebojí se obětovat své krátkodobé ekonomické zájmy, jelikož čínský trh je klíčový k přežití mnohých amerických společností. Z toho vyplývá, že vítězství je nevyhnutelné.

Čína v pátek publikovala seznam zboží, na které se ukládá clo. Celková suma je 60 miliard dolarů. Tento seznam má odpovědět na hrozby USA zavést clo na 200 miliard dolarů čínského importu. Podle slov Global Times se jedná o ukazatel toho, že USA v obchodě přišly o zdravý rozum v situaci, kdy Čína zachovává svoji racionalitu.

Global Times si nicméně myslí, že současný konflikt způsobí Pekingu jen dočasné potíže. Následně naplno ukáže svoji obchodní stabilitu.


Není zde článek celý?