Čína začala stavbu třetí letadlové lodi (FOTO)

Na internetu se objevila fotografie montování trupu třetí čínské letadlové lodi, která je známá pod názvem Type 002, jméno zatím nemá. O tom informuje portál Russkoe oružie.

Snímek byl vytvořen v šanghajské loděnici Jiangnan Changxingdao, kde se loď staví. Na snímku je vidět, jek silný portálový jeřáb přemísťuje velké elementy korpusu letadlové lodi, říká portál.

Stavba lodi Type 002 začala v roce 2016. Na rozdíl od svých předchůdkyň, které byly více méně kopií sovětských lodí třídy Krečet, nová loď byla vyprojektována podle amerického vzoru. Místo odrazového můstku bude pro start používat elektromagnetické katapulty.

​Čína pro vlastní námořní flotilu vypracovala verzi stíhačky J-15, píše Defence Blog. Také se očekává modifikace čínské stíhačky páté generace J-31.

Výtlak nové letadlové lodi bude činit 85 tisíc tun, což je méně než u amerických lodí této třídy, ale více než u předchozích čínských letadlových lodí. Podle plánu bude loď spuštěna na vodu v roce 2020 a do služby vstoupí v roce 2023.


Není zde článek celý?