Čínská média stupňují kritiku Spojených států

Čínský státní tisk pokračuje ve své kritice americké obchodní politiky. Zároveň, jak upozorňuje agentura Reuters, chce čtenáře ujistit, že čínské hospodářství je stabilní.

Čínský Lidový deník (Žen-min ž‘-pao), jeden z nejpopulárnějších listů v Číně, přirovnal Spojené státy k běžícímu býku v čínském krámku, který nebere ohled na pravidla globálního obchodu. Dále podotkl, že Čína zůstává „nejvýkonnější a nejslibnější ekonomikou na světě“.

Další komentář obviňuje USA z toho, že hrubě pošlapávají pravidla mezinárodního obchodu, aniž by braly ohled na to, že Čína snížila svá cla a pokračuje v otevírání své ekonomiky. Jiný článek ujišťuje čtenáře, že čínské hospodářství je stabilní.

V dalším článku Lidový deník cituje náměstka čínského ministerstva zemědělství, který ujišťuje, že pokud obchodní válka vypukne, tak další země budou schopny zcela nahradit americké zemědělské produkty na čínském trhu.

Čínská média již tento týden obvinila USA z toho, že mají mentalitu gangsterů, když Washington uvalil na Peking další cla. Podle čínského tisku Peking má veškeré nutné nástroje, aby krok oplatil.

Tento týden čínské úřady prohlásily, že uvalují další 25% cla na americký import v hodnotě 16 miliard dolarů jako odvetu na americká cla.


Není zde článek celý?