Členové ANO navrhují Babiše na vyznamenání. Za boj proti rozkrádání státu

Monika a Andrej Babišovi mají dobrou náladu, i když je paní premiérová nemocná. | FOTO: Facebook

Členové ANO v Písku navrhují Zemanovi, aby vyznamenal Babiše za celoživotní boj proti korupci a rozkrádání státu. „Ten člověk toho udělal pro tuhle zemi tolik, jako neudělal nikdo z těch křiklounů, co včera pokřikovali u Českého rozhlasu. Udělal toho tolik v ekonomické sféře i v politické sféře i pro stabilizaci státu,“ řekl stranickému serveru idnes.cz Václav Makrlík, člen ANO, který za návrhem stojí.

Dále v dopisu Hradu píše dojemný vzkaz Zemanovi: „Vážený pane prezidente, přeji Vám hlavně zdraví, abyste mohl nadále čelit na Vás vyvíjenému tlaku některých politických uskupení a jimi ovládaných médií“.

Makrlík také naznačil, že všichni, kdo dosud vyznamenání od prezidentů dostali, zdaleka nedosahují kvalit Andreje Babiše. Jsou prý nicky. „Jsou to takové nicky v podstatě. On toho udělal opravdu hodně a přitom si zažil velkou mediální štvanici, kterou by jiný nevydržel,“ myslí si člen ANO v Písku Václav Makrlík.

Slova píseckého ANO dráždí kritiky premiéra. Ten nyní čelí obvinění z dotačního podvodu, hrozí mu deset let vězení, v minulosti některé jeho obchody monitorovala policie. Bývalý premiér Sobotka o něm řekl, že ojebává stát na daních.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?