Děsivé léto v Čechách. Hranice absurdna stokrát překonána. Díky, Jiří a Andreji

Babiš a psaníčko od Ládi z Kralup. | FOTO: FB A. Babiše

Sledujete – li tuzemskou politiku a jen na pár dní se vzdálíte z dosahu internetu a sociálních sítí, je návrat doslova děsivý. Pokud absurdní informace přicházejí jako na běžícím pásu, ztrácíme přehled o tom, jak moc děsivé věci se okolo nás dějí. Posledních šest dní ale stálo za to. Je to horkem, nebo?

Vezměme to odshora. Zemanův stav zůstává vytrvale setrvalý – letní mlčení už je za půlkou. Nic s ním neudělá ani padesát let od ostudné okupace Československa. Zeman bude mlčet. Okupovali nás totiž Rusové a těm by se nemuselo moc líbit, pokud by jejich Zeman něco nepěkného plácl.

Namísto toho jeho víceprezident Ovčáček hlásí tak absurdní informace, že už jsou dávno i za hranou Ovčáčka. Že prý ten, kdo vyvěsí červené trenýrky, sympatizuje s okupanty a je vlastizrádce. Mluvčí prezidenta republiky se asi snaží mimořádně marně otočit protizemanovský protest v podporu okupantů, nebo co. Lidé, kterým se nelíbí, že Zeman k 21. srpnu nepronese řeč a na znamení této nelibosti vyvěsí červené ternýrky, sympatizují s okupanty? To už je i na běžné poměry Ovčáčka trochu moc. Zdá se, že mluvčí už je někde úplně jinde.

O level níže je tu obviněný premiér, estébák Andreš Babiš. Jakoby nestačil jeho neuvěřitelný popis srpna 68, který už byl i zhudebněn. Aby opravdu nezůstal nic dlužen absurdlétu v Čechách, přiložil v neděli ještě psaníčko, které prý psal nějaký pan Láďa z Kralup. Žádá Adreše, aby mu šel za svědka na svatbě. Chce si brát svojí 70  letou přítelkyni. A oba milují Babiše. Může tohle být reálný svět? „Tenhle dopis mi napsal pan Láďa z Kralup nad Vltavou. Je mu 73 a chce se oženit s paní Evou (70). Já jsem samozřejmě pro. Ale to byste nevěřili, jaké dělá paní Eva fóry! No jo, my chlapi víme svý, co někdy ženské dokážou. A tady naše paní Eva si dala podmínku, že musím jít za svědka, protože mě prý strašně zbožňuje. Ladislav ale nevyměkl. Sedl za stůl a napsal mi dopis. Dopis, který mi už čtrnáctí dní dělá obrovskou radost a taky ho ukazuju každému, kdo za mnou přijde. Nevím, jestli zvládnu přijet, mám toho fakt moc, ale prosím paní Evu, proboha vemte si ho, je to dobrej chlap,“ píší Babišovi lidé na jeho Facebooku.

Uf. Je vidět, že úmorné horko působí nejen na Ovčáčka, lánské komnaty špatně chladí Zemana, ale dosti negativní vliv má také na myšlenkové pochody píáristů Andreje Babiše. Naší současnost nelze nazvat jinak, než Děsivé léto v Čechách.

Není zde článek celý?