Dopady horka: Dolínek mluví o své dobré práci a úspěších na magistrátu

Náměstek primátorky, specialista na dopravu, to je Petr Dolínek. Když kandidoval v parlamentních volbách, z jeho reklamních letáků měla většina Pražanů legraci. Jak Dolínek dokazuje nyní, smysl pro třeskutý humor ho stále neopustil. Radní pro dopravu si totiž myslí, že když se z jednoho konce hlavního města na druhý dostanete bez problémů pouze za pomoci horkovzdušného balónu, je vše v pořádku.

Petr Dolínek je zkrátka humorista. Jeho heslo v předvolební kampani „Férové platy i pro Pražany“ bavilo několik týdnů mnoho obyvatel hlavního města. A show sociálnědemokratického politika úspěšně pokračuje dál. Poslanec se totiž pro Novinky.cz rozpovídal o tom, jak je na tom Praha skvěle díky fungování partičky kolem primátorky Krnáčové.

„Když si vezmu hlavně, co se stalo ve veřejné dopravě, jak jsme napravili chyby z minulosti, nový systém, jak jezdí tramvaje a autobusy…,“ pronesl Dolínek s tím, že tyto výsledky své práce hodnotí pozitivně. Asi i druhý nejčastěji zmiňovaný viník rozpadu pražské dopravní infrastruktury doplatil na nesnesitelná vedra a na chvíli nevěděl, co vypráví.

V horším případě se Dolínek skutečně domnívá, že mosty, které hrozí zřícením, každodenní kolony, odkloněné linky autobusů a tramvají, či spadlá Trojská lávka jsou symptomy výborně fungující metropole.

Adriana Krnáčová také předvedla, že ve spojitosti s vedením hlavního města dokáže sem tam použít výroky, které byste od představitele vedení Prahy nečekali, ale Dolínek jí zdatně začíná překonávat. Pokud si skutečně myslí, že takováto situace je zralá na to, aby se v souvislosti s ní hovořilo o jakémkoliv úspěchu, zřejmě se dlouho nebyl podívat, jak si v Praze ti zpovykanci žijí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?