Dovolenkáři, bděte! V ANO se hraje o veřejnoprávní média

Babišův poslanec Martin Kolovratník znovu předvedl, jak si ANO představuje nezávislost veřejnoprávních institucí. Na koberečku mediálního výboru sněmovny by si rád podal předsedu rady České tiskové kanceláře; ten totiž nezpívá podle not hnutí.

„Pozoruhodné je pro mě spíše vystupování předsedy Rady ČTK Miroslava Augustina, který byl sice zvolen za ANO, ale s nikým z poslanecké sněmovny nekomunikuje a provádí o své vůli nestandardní kroky. Spíše toto by mělo být téma pro další zasedání volebního výboru,“ perlí Kolovratník jen chvíli poté, co si poslanci dalších stran právem vyšlápli na porušení zákona o ČTK jiným kádrem ANO v tiskové agentuře a příležitostným milcem politiků, kteří jsou zrovna u vesla, legendárním Kojzarem Parlamentních listů, Petrem Žantovským. 

Že může jít o další z výstřelů Babišovy Aurory na veřejnoprávní instituce je tu nasnadě. Jinak než snahou o jejich politické ovládnutí si totiž výroky poslance Kolovratníka nelze vysvětlit. Že přitom přehlíží zákon, který radní tiskové agentury – černé na bílém – varuje před jejich působením ve prospěch politických stran a hnutí, v ANO zjevně nevadí.

Babišovo tykadlo chce šéfa Rady ČTK přesto pohnat před sněmovní výbor. Prý je na štíru s disciplínou. Jednou byl zvolen za ANO a teď s ním nekomunikuje! A „o své vůli“ (rozuměj bez ANO) dokonce provádí „nestandardní kroky“. Sám Augustin o Božích mlýnech už možná slyšel, ale teď je poprvé uvidí. Neposloucháš stranu? Zatočíme s tebou, závislost nezávislost, zákon nezákon. Stačí se rozhlédnout kolem, jak hladce stínáme nerozumné a horké hlavy. V policii. V justici. Ve státních úřadech. Na ambasádách. Ve správních a dozorčích radách.  A brzy všude.  Republiku si přece rozvracet nedáme… ani v Radě ČTK. Když zprávy o nás, tak jen vlídně. Natož pak v České televizi.

Ostatně i tady to Kolovratník čas od času zkouší: „Pro mě podobný případ je pan radní Šarapatka v České televizi, který má často velmi vyhraněné názory. Už jsem si několikrát kladl otázku, jestli taková vyjádření jsou, nebo nejsou se zákonem o té či oné radě v rozporu,“ bouřil  nedávno v médiích. „. A hned přidal. “Nelze nevnímat sílící kritiku České televize. Od mediálních odborníků i od široké veřejnosti. Pro Radu velké téma k diskuzi, pro sněmovní mediální výbor potřeba klást přísné otázky a hledat řešení! Hned v lednu,” chtěl politik řešit obsah vysílání veřejnoprávní televize zkraje roku na Twitteru.  

Babišovy metody jsou tu cítit na sto honů. Nejprve „přísné otázky“, pak zastrašování neposlušných radních médií, jejich odvolávání a na konci národní tisková agentura řízená leda Babišovým propagandistou „Márou“ Prchalem. A  vytoužená státní televize. Pod Babišem. O svobodných názorech radši ani nemluvme. Mít je můžeme… ale jen ty jejich. Pravda už nějaký čas nevítězí, zemi  teď díky hlupcům u uren  plundruje agresívní a nenasytná fňukna s ruským trollem na Pražském hradě. Kdo nejde se mnou, jde proti mně, zní nové motto republiky. Otrokáři to prý takhle mívají… Dovolenkáři, bděte!

Autor je radní České televize.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?