Hrdinný „Mlátička“ Ondráček už má nachystán i kartáček

Pokud se sněmovní mandátový a imunitní výbor a posléze i poslanci rozhodnou, že vydají Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání, statečného bývalého esenbáka to nerozhodí. Muž, který nejde pro ránu ani ostřejší slůvko daleko, se na sociální síti svěřil, že už je dokonce nachystán k nástupu výkonu trestu. Tak zle určitě nebude, ale je dobře, že se „Mlátička“ nebojí spravedlnosti.

Komunistický poslanec v době, kdy se chtěl stát šéfem komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů, urazil někdejšího prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Známý textař totiž nesouhlasil s tím, aby agresivní esenbák, který neměl v roce 1989 problém bít na demonstracích i ženy, dohlížel na práci policie.

To si ale Horáček dovolil dost a Ondráček o něm začal prohlašovat, že je bývalý vekslák a spolupracovník StB. Prezidentský kandidát měl ovšem, na rozdíl třeba od Andreje Babiše, čisté lustrační osvědčení a na komunistu podal trestní oznámení.

Celou situaci nyní bude řešit sněmovna, která rozhodne, zda se Ondráček bude za svá slova zpovídat policii, nebo to „uhraje“ na poslaneckou imunitu.

Kdyby to nevyšlo, známý „Mlátička“, který má posledních pár měsíců pocit, že je mu působena křivda, vzkázal svým příznivcům, že je připraven. “Kartáček na zuby mám připravený, mohou si pro mě přijít,“ vzkázal na Facebooku.

K tomu vzpomněl na známé věty o tom, jak není dobré mlčet. Větu „Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista,“ ještě doplnil svým komentářem, v němž nacisty zaměnil za pravdoláskaře a Goebbelse za média.

Znovu, jako při svém odchodu z funkce šéfa komise pro dohled nad GIBS, Ondráček ukázal, že na jednu stranu mu není cizí komukoliv vyhrožovat, nebo ho přetáhnout pendrekem, ale když se někdo začne zaobírat jím, kňourá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?