Iráčan a Syřan jsou podezřelí z vraždy Němce v Sasku. Policie se připravuje na protesty

V neděli vyšly do ulic saského města Chemnitz stovky lidí. Důvodem byla smrt Němce, kterého údajně zabili migranti během festivalu. Na internetu se šíří výzvy k dalším demonstracím a policie se připravuje na další protiimigrační pochody.

Policie zadržela 23letého Syřana a 22letého Iráčana, kteří jsou podezřelí z toho, že 26. srpna v časných ranních hodinách zavraždili 35letého Němce. Německá média tvrdí, že podezřelí ubodali muže po hádce. Policie motivy vraždy vyšetřuje.

Další dva Němci byli s vážným zraněním hospitalizováni. Policie nejdříve případ označila jako spor mezi několika lidmi s různou národností. Média však spekulovala, že se oběť pokoušela zastat ženy před obtěžováním. Policie tuto verzi popřela a varovala před dalšími spekulacemi.

V neděli 26. srpna se kolem 100 lidí shromáždilo v centru města, aby uctili památku oběti. Později se k nim začali přidávat i další demonstranti a do ulic vyšlo přes 800 osob. Mezi protestujícími bylo velké množství příslušníků krajní pravice, kteří vykřikovali protiimigrační hesla a útočili na cizince.

Ve městě se konala i demonstrace proti pravicovým radikálům. Pro zajištění veřejného pořádku musely úřady povolat těžkooděnce.

Protiislámské hnutí PEGIDA vyzvalo k pokračování protestů. Policie se proto připravuje k dalším akcím.


Není zde článek celý?