JAK SE BAVÍ ROVEŇKOVSKÁ MLÁDEŽ

KODAK Digital Still CameraPsát v srpnu o 1.máji? Proč ne, alespoň získáte malý přehled o tom, jak se v Roveňkách baví děti a mládež. V roce 2017 jsem zhlédl prvomájový průvod v Lugansku, letos jsem byl zvědav na Roveňky. Oslavy 1.máje v Roveňkách se konaly v Parku kultury Hrdinů Velké vlastenecké války. Shromážděným občanům byly nejprve předneseny projevy činitele vlády LLR a starosty města. Mezi občany jsem uviděl zástupce německého Rot Frontu (kteří přijeli na Antifašistickou konferenci) i místních komunistů s vlajkami. Nečekané setkání bylo s Innou. Setkali jsme se v říjnu 2017 na Světovém festivalu mládeže a studentstva v Soči, kde byla členkou delegace LLR. Inna je vedoucí dětského tanečního souboru, který zde také vystupuje.

Po oficiální části následoval kulturní program. Nejprve jsme vyslechli několik básniček a písní, poté jsme sledovali vystoupení nejrůznějších dětských a mládežnických tanečních souborů z Domu kultury Maxima Gorkého, Střediska volného času a místních škol. Taneční vystoupení byla prokládána hrami a soutěžemi dětí i dospělých.

Po skončení kulturního programu jsme se s přáteli procházeli po parku, kde byly v provozu různé atrakce pro děti, restaurace a kavárny, fontány. Při pěkném počasí jsme tak přijemně strávili sváteční den.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR, Roveňky, LLR


Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!

Není zde článek celý?