Kdo nám to vládne? Přečtěte si nejlepší výroky Babišových lidí od doby, co mají důvěru

Začalo to už před několika týdny. Jen co vláda Andreje Babiše získala důvěru poslanecké sněmovny, člověk nevěří svým očím, když čte výroky poslanců nebo ministrů. Přečtěte si, co nejlepšího zaznělo – a můžeme se sice smát, ale tihle lidé nám vládnou.

Asi nejviditelnějším případem je ministryně průmyslu Marta Nováková, která se zastala svého šéfa v DVTV kvůli dotačnímu podvodu v kauze Čapí hnízdo.“Takhle se chovala velká většina podnikatelů v té době, kteří si žádali o dotace, a trestně stíhaní nejsou,” uvedla.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce zvyšovat platy ve státní správě a projevila při tom opravdové ekonomické znalosti. “Pokud budeme platit vyšší platy, tak z toho bude profitovat státní rozpočet, protože to znamená vyšší daňové a sociální příjmy pro státní rozpočet,” řekla pro iDNES.cz. Ano, tato dáma má prý dvě zahraniční vysoké školy (takže asi neopisovala v diplomové práci), ale je to tragédie.

„Musí být nějaká pojistka, že pravděpodobně ministr spravedlnosti do toho bude moct vstoupit, odebrat soudní proces nějakému soudci a přidělit ho někomu jinému,“ řekl Babišův poslanec Pavel Juříček Českému rozhlasu. Výrok se týkal kauzy H-System a je vážně děsivé, co je možné od našich zvolených zástupců slyšet.

“KSČM je přece dneska demokratická strana.” Tenhle výrok Andreje Babiše pro MF DNES doopravdy zlepšil léto nám všem. A běhá z něj mráz po zádech.

Náš pan premiér se rozpovídal také pro prestižní noviny Financial TImes. “V novinách jsem četl, že jsem docela bohatý. Nikdo mě nemůže zkorumpovat. Jsou to kecy, prostě lži.” No není vám ho líto?

Není zde článek celý?