Když se k Srpnu 1968 nevyjadřuje Zeman, měl by si to odpustit i Ovčáček

S faktem, že prezidentu republiky je jedno, že uplynulo 50 let od okupace naší země „spřátelenými“ vojsky a nehodlá se k tomu vyjadřovat, se většina občanů už smířila. Někdo s nevolí, jiní zase kvitují, že Zeman zase neudělá ostudu. Hradní mluvčí Ovčáček se ovšem v tématu Srpen 1968 vyžívá. Trapně a nevhodně, jak je jeho zvykem.

Hlavu státu opět dlouhou dobu nikdo neviděl a veškerá stanoviska tak reprodukuje pouze Jiří Ovčáček. Ten nejen, že se snaží lidem vnutit, že není nutné, aby se Miloš Zeman vyjadřovat k událostem z roku 1968, protože hrdinně promluvil už tehdy, za což byl perzekuován, ale také rozjel vlastní show.

Nejnověji se vyfotil s cedulí #1968 a vzkázal, že nikdy nesmíme zapomenout. To je sice od hradního mluvčího hezké, ale možná by bylo dobré, kdyby jako vždy držel linii, kterou nastavuje jeho chlebodárce. Protentokrát by to znamenalo, že by se Ovčáček zdržel veškerých komentářů a roku ’68 věnoval pouze tichou vzpomínku, jak to dělá Zeman.

Možná se ale na snímku, který Ovčáček publikoval na Twitteru stylizuje do role „muže v černém“. Už jenom stačí, aby nám obdobně jako filmoví hrdinové vymazal paměť a my bychom do budoucna už o Srpnu 1968 nemluvili nikdo. To by se Hradu i Kremlu určitě líbilo.

Není zde článek celý?