Kmoníčka mají v Americe za exota. Takhle Zemana do Bílého domu nedostane

Český velvyslanec ve Spojených státech na sebe upoutává velkou pozornost. Ne však takovou, která by pomohla Miloši Zemanovi k vysněné návštěvě v Bílém domě. Američtí novináři si totiž u Hynka Kmoníčka nevšímají jeho diplomatických schopností, ale především jeho domu, kterému přezdívají zoo mrtvých zvířat.

Kmoníček měl od svého přítele Miloše Zemana jeden zásadní úkol. Dostat českého prezidenta na návštěvu jeho amerického protějšku, který je především pro mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka modlou. Mezi tím, co se český velvyslanec v USA neúspěšně snaží propašovat Zemana k Donaldu Trumpovi, nezapomíná ani na svého největšího koníčka.

A právě kvůli němu se dostal Kmoníček do hledáčku televize CBS, která ve washingtonském domě velvyslance ČR natáčela reportáž. Redaktorka se nestačila divit, co všechno se v domě nachází. Kůže hada, či krokodýla, nebo vycpaný klokan.

Krokodýl prý dokonce skonal rukou Hynka Kmoníčka, takže se nedá říct, že bychom měli v Americe nešikovného velvyslance. Jen ta diplomacie není stále to ono.

Na druhou stranu se však musí uznat, že není lehký úkol pozitivně odprezentovat našeho prezidenta. Jeho pověst ho předchází a skutečně to v tomto případě není k dobru věci.

Není zde článek celý?