Kreml vysvětlil konání vojenského cvičení u pobřeží Sýrie

Zvýšená bezpečnostní opatření v syrské oblasti jsou oprávněná a odůvodněná, protože se situace může zhoršit, řekl tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov.

„Situace v Sýrii se může značně zkomplikovat. Kolem města Idlib situace přestává být nadějná. Toto teroristické semeniště, které se zde vytvořilo, nevěstí nic dobrého, pokud bude pokračovat taková nečinnost,“ řekl Peskov.

Takto představitel Kremlu odpověděl na otázku o souvislosti mezi ohlášenými cvičeními ve Středomoří a situací ve středovýchodní zemi.

Dříve ruské ministerstvo obrany uvedlo, že od 1. do 8. září se ve Středomoří budou konat cvičení, které zahrnují lodě Severního, Baltského, Černomořského loďstva a Kaspické flotily a také letadla dálkového, transportního a námořního letectva.

Manévrů se zúčastní více než 25 lodí vedené raketovým křižníkem Maršal Ustinov. Cvičení bude zahrnovat také 30 letadel, včetně strategických bombardérů Tu-160, protiponorkových letadel Tu-142MK a Il-38 a stíhacích letounů Su-33.

Na září jsou také naplánována velká vojenská cvičení Východ 2018. Manévry se budou konat od 11. do 15. září a budou největší od doby generálního tajemníka ÚV KSSÚ Leonida Brežněva.

Očekává se, že se jich zúčastní okolo 300 tisíc vojáků a asi 36 tisíc jednotek pozemní techniky.


Není zde článek celý?