Lukašenko dal pokyn k zahájení rozsáhlého modernizačního programu

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dal pokyn k zahájení rozsáhlého programu obnovy a modernizace vysloužilé techniky. Tento úkol zadal dnes během návštěvy akciové společnosti Gomselmaš, uvádí jeho tisková služba. Podle prezidetových slov se to týká především techniky takových běloruských průmyslových gigantů jako je MAZ, MTZ a Gomselmaš.

Lukašenko upozornil, že uvedení do pořádku staré techniky paralelně s její modernizací by se mohlo stát dalším zaměřením práce Gomselmaše. Taková práce by byla užitečná nejen v Bělorusku, ale i v sousedních zemích včetně Ruska a Ukrajiny.

Na druhé straně by to bylo výhodné i pro zemědělské podniky, které by dokázaly vrátit do provozu starou nepoužívanou techniku za třetinu nebo polovinu ceny nové. Ale ukázalo se, že Gomselmaš už pracuje v této oblasti, i když zatím pouze v rámci svého regionu. „Je třeba tento program rozšířit na území celé země,“ poradil prezident. Vydal pokyn, aby byly vypracovány příslušné otázky a od nového roku zahájena praktická realizace tohoto úkolu.

Prezident vyjádřil přesvědčení, že v současných složitých ekonomických podmínkách podnik nejen přežije, ale předhoní své konkurenty.


Není zde článek celý?