Manžel hejtmanky Jermanové jezdí v limuzíně jako Zeman. Za státní peníze

Středočeský kraj má pod vedením hejtmanky za hnutí ANO Jaroslavy Pokorné Jermanové podivný způsob hospodaření. Když nevyhazuje peníze za koncert Dalibora Jandy, dává alespoň k dispozici služební vozy lidem, kteří na ně nemají vůbec žádný nárok. Své o tom ví třeba Jakub Pokorný, shodou okolností manžel političky, která má celý kraj na starost.

Vypadá to, jako by si členové hnutí ANO mysleli, že už funguje Babišem slibované řízení státu jako firmy. Poté by zřejmě bylo normální, že manžel hejtmanky bude využívat luxusně vybavenou Škodu Superb, jak zjistily Seznam Zprávy.

Stále však funguje stát, jak ho známe a takové jednání je zcela nepřípustné. Vždyť i Babišova Mladá fronta DNES pečlivě řešila, jak moc který ministr Sobotkovy vlády využíval služební vůz. A to na něj měl z výkonu funkce nárok.

Kadeřník Jakub Pokorný není vysokým úředníkem na hejtmanství, ani nevykonává důležitou funkci pro středočeský kraj. Jen má štěstí, že ho má jeho manželka ráda a udělala by pro něj cokoliv, včetně obětování luxusní limuzíny. Na cestu do práce, která má jen něco málo přes dva kilometry, Pokorný určitě potřebuje podobný vůz, jakým jezdí například prezident.

Někdo by měl Jaroslavě Pokorné Jermanové vysvětlit, že funkce hejtmanky není stejná, jako když například řídíte MHD. Tam mají rodinní příslušníci nárok na jízdné zdarma, ale ve státní správě to takto nefunguje.

Není zde článek celý?