Média píšou o „zmízení“ Porošenka po průvodu

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se neobjevuje v práci od začátku týdne, protože „se nevyhnul pokušení dovolené v zahraničí,“ píše Strana.ua.

Hlava státu se neobjevila ve své pracovně brzy po průvodu Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu u příležitosti 1030. výročí Pokrštění Rusi.

Zdroje portálu sdělili, že se ukrajinský prezident může nacházet buď na své usedlosti v Španělsku, nebo na jachtě v Středozemním moři u pobřeží Sardinie. Existuje také třetí verze, podle které se Porošenko přece jen rozhodl rekreovat ve vlasti, ale v tajnosti.

Dříve, po skandálu na Maledivách, informovala administrativa ukrajinského prezidenta o tom, že Porošenko hodlá demonstrativně strávit dovolenou na Ukrajině.

Kvůli čemu vypukl skandál

Ukrajinský pořad Schemy zveřejnil výsledky vyšetřování o tom, že byl Porošenko 1 — 8. ledna na dovolené na Maledivách. Podle údajů novinářů ho tato dovolená přišla přinejmenším na 500 tisíc dolarů. Upřesnili, že se tam prezident nacházel pod jménem Mr. Petro Incognito. Prezidentská administrativa potvrdila novinářům pravdivost Porošenkovy dovolené na Maledivách, ale podrobnosti neuvedla.


Není zde článek celý?