Média: Syrská armáda udeřila na teroristy v provincii Suvajda a Hamá

Zásah proti teroristům přišel měsíc poté, co gubernátor provincie Hamá Mohamed Abdalláh Hazzouri uvedl, že kolem 20 % vnitřně přesídlených osob se vrátilo do svých domovů, zatímco armáda pokračuje ve vytlačování ozbrojenců.

Velké množství příslušníků Fronty an-Nusrá* bylo zabito a desítky jich bylo zraněno poté, co syrská armáda udeřila na jejich útočiště na venkově na hranici provincií Hamá a Idlib. Během útoku bylo použito dělostřelectvo. Informovala o tom syrská státní informační agentura SANA.

Tato operace byla součástí tažení syrských ozbrojených sil proti teroristům Islámského státu*, kteří se nacházejí v poušti na jihozápadě Suvajdy, kde došlo k těžkým bojům mezi vládními silami a teroristy.

Agentura SANA tvrdí, že během ofenzívy se armádě podařilo ovládnout nové území a proniknout do vnitrozemí 40 km na východě provincie, což zvýšilo bezpečnost oblasti.

Před tím SANA citovala mluvčího syrských ozbrojených sil, který uvedl, že se armádě podařilo osvobodit velký počet obcí v provinciích Hamá, Aleppo a Idlib.

„Jedná se o strategický úspěch. Znamená to totální očištění provincií Hamá a Aleppa od organizace Islámský stát a likvidaci většiny ozbrojenců Fronty an-Nusrá na jihu provincie Aleppa,“ uvedl mluvčí.


*Teroristické organizace zakázané v Rusku


Není zde článek celý?