Média: Syrská armáda zahájila protiteroristickou operaci v Idlibu

Koncem července zdroje Sputniku v syrských ozbrojených silách informovaly o chystané ofenzívě v severozápadní provincii Idlib. Podle posledních zpráv byla operace zahájena.

Podle místních médií dělostřelectvo syrské armády zahájilo ostřelování pozic teroristů v provincii Idlib. Ofenzívě předcházela informační kampaň, během níž syrské letectvo shazovalo letáky, jež vyzývaly ozbrojence, aby složili zbraně a podřídili se nařízením syrské vlády.

„Válka spěje ke konci… Vyzýváme vás, abyste přijali program usmíření tak, jak to již učinili mnozí lidé v Sýrii. Vaše spolupráce se syrskou armádou vás osvobodí od nadvlády ozbrojenců a teroristů a zachráníte tím své životy a životy vašich rodin,“ stálo v letácích.

Vojenská operace byla zahájena několik dní poté, kdy velitel ruského centra pro usmíření generálmajor Alexej Cygankov uvedl, že ozbrojenci v idlibské deeskalační zóně v uplynulých 24 hodinách pokračovali v ostřelování syrské osady.

Syrský prezident Bašár Asad koncem minulého měsíce oznámil, že osvobození Idlibu, který leží na hranici s Tureckem, je jednou z priorit syrské armády. Většinu provincie kontrolují různé ozbrojené skupiny včetně Fronty an-Nusrá*. S osvobozením většiny území na jihu země zůstává Idlib jednou z posledních zbylých bašt protivládních ozbrojenců.


*Teroristická organizace zakázaná v Rusku.


Není zde článek celý?