Média: Zdravotnické služby umožnily 16 migrantům opustit loď zablokovanou v Itálii

Nejméně 16 migrantů, kteří jsou pátý den na palubě lodi Diciotti zablokovaní v přístavu sicilského města Catania, vystoupí na břeh a bude dopraveno do místní nemocnice. Jak bylo uvedeno v sobotu zpravodajským kanálem Rai News 24, toto rozhodnutí přijali sanitární přístavní služby.

Podle kanálu palubu navštívili lékaři, kteří odhalili potřebu naléhavé lékařské péče pro 11 žen údajně sexuálně zneužívaných v Libyi před plavbou a pro 5 mužů, u kterých byla diagnostikována tuberkulóza a pneumonie.

Dříve orgány povolily opuštění lodi 27 nezletilým. Na palubě Diciotti zůstává 150 migrantů zachráněných ve Středomoří před 10 dny. Italské ministerstvo vnitra neumožňuje připlutí, orgány však trvají na tom, aby migranti byli okamžitě přijati do jiných evropských zemí.

V pátek se v Bruselu uskutečnilo mimořádné technické zasedání na úrovni zástupců několika zemí EU o tomto problému, ale nemělo žádné výsledky, což bylo důvodem pro hrozby ze strany Říma ve snižování plateb do rozpočtu EU.

Současně italská prokuratura zahájila vyšetřování v souvislosti se současnou situací a skutečností nezákonného násilného zadržování osob na území státu.


Není zde článek celý?