Ministerstvo zahraničí RF varovalo před následky vojenské agrese Západu proti Sýrii

Následky hrátek s provokacemi západních zemí s chemickými zbraněmi v Sýrii mohou být všelijaké, řekla ve čtvrtek mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Následky hry s ohněm se nedají předpovědět. Nemůže jim to pokaždé projít,“ řekla Zacharovová na brífinku, když mluvila o údajích ruského ministerstva obrany týkajících se západní agrese v Sýrii, jež může následovat po provokaci s použitím chemických zbraní.

„Z této situace se dá udělat jenom jeden závěr. Západu nevyhovuje kurs na urovnání v Sýrii vytčený rezolucí RB OSN č. 2254 a snaží se změnit vektor událostí směrem, který by víc odpovídal vlastním plánům Washingtonu a jeho spojenců,“ dodala Zacharovová.

Kolem Sýrie v posledních dnech stoupá napětí. Mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov, učinil prohlášení, že podle zpráv z nezávislých zdrojů chystají teroristé z fronty Hajat Tahrir aš-Šam (zakázaná v RF) provokaci, aby obvinili Damašek z použití chemických zbraní proti civilistům v syrské provincii Idlib.

Šéf Pentagonu James Mattis dříve prohlásil, že USA aktivně projednávají s Ruskem odvrácení eventuálního nasazení chemických zbraní v Sýrii.


Není zde článek celý?