Mozkový trust Okamurovy SPD: Z pejskařů uděláme práskače

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamury představilo své kandidáty pro nadcházející volby. Jejich „mozkový trust“, jak nazývají některé členy (neznámo které), dal také dohromady cosi jako program, v němž se objevila záležitost nazvaná Psí hlídky. A ano, je to tak bizarní, jak si myslíte.

„Myslím, že jste měli možnost vidět, že SPD má co říci a že SPD má nějaký mozkový trust,“ zaznělo na tiskové konferenci. A co že to ty Psí hlídky vlastně jsou? Pejskaři by měli nahlašovat nezákonnou činnost, se kterou se při venčení setkají. Policie totiž nefunguje.

Okamurovi lidé tak vymysleli novou verzi domovních důvěrníků: Budou to takoví venkovní důvěrníci s pejskem. Dovedete si představit, kolik lidí můžete stihnout udat, pokud například máte doma štěně, se kterým musíte chodit ven jednou za dvě hodiny? Spoustu!

Od okamurovců je to ale samozřejmě logický krok. Jejich strana cílí často na vystrašené, xenofobní osoby, kterým jistě nějaké to udáníčko může udělat radost. A tak se dá spojit příjemné s užitečným: Půjdete ven se psem a rovnou zavoláte policii na několik opilců. A kdo ví, jestli nebudete mít štěstí a nepotkáte nějakého migranta! To by bylo něco.

Po informaci o tom, že v SPD jsou akademici, se mozkový trust vytasil s opravdu těžkým kalibrem. Co se dozvíme příště?

Není zde článek celý?